Напишете дума/думи за търсене

3 напълно различни любовни правила, които хората след 40 трябва да следват

Преди беше така, че ако нямаш партньор, докато навършиш 40 години, просто ще трябва да се справяш сам в живота. Сега нещата са много различни и получаването на втори шанс в любовта в средата на живота е чудесно нещо. Може дори да е първият ви път в една наистина здрава, взаимна връзка. Независимо от това, някои от "правилата" на романтичните отношения ще бъдат различни от тези, които са били валидни по времето на първото ви гадже.

1. Не позволявайте на вашето „трябва" да ви пречи
Този стереотип може да не е верен за вас, но е верен за много хора. С напредване на възрастта натрупвате много вярвания за това „както трябва да бъдат нещата". Но вече имате опит и може би сте си изградили твърдо мнение за това кое е правилно и кое грешно. Така че не позволявайте на „трябва", които сте натрупали в ума си през годините, да пречат на вашето щастие.

Например, дори ако сте либерално настроени, може да се притеснявате какво ще си помислят другите за вас, че живеете с партньора си, вместо да се ожените – нещо, което изследванията показват, че е все по-често срещано сред по-възрастните двойки. Или може би се притеснявате какво ще си помислят за това, че сте си намерили нов партньор толкова бързо след развода.

Когато се появят притеснения и страхове като този, признайте ги. Запитайте се дали наистина сте съгласни с онези „трябва", които ви дърпат надолу. Общувайте с партньора си как се чувствате и продължавайте да се фокусирате върху това, което е най-важно за вас.

2. Бъдете откровени със семейството си
Мнозина, които са над 50 години, имат семейства, за които все още се грижат осезаемо. Някои все още имат тийнейджъри, живеещи у дома, студенти, на които помагат финансово, или дори внуци, за които се грижат понякога.

Това е част от причината, поради която може да стане объркващо и сложно да сте в нова връзка, когато остареете. Но ползите от това да се чувствате обичани, да обичате партньор, който е подходящ за вас, и да бъдете по-щастливи и по-жизнени си струват потенциалните усложнения.

Най-добре е да бъдете възможно най-честни и откровени с децата си и другите членове на семейството относно това, което се случва между вас и вашия партньор. Не се опитвайте да скриете факта, че сте се влюбили. Това само ще предизвика напрежение, недоверие и наранени чувства.

Ако решите да живеете заедно и кажете на семейството си за плановете си, не е нужно да оправдавате решението си или да го защитавате. Ако това ще засегне пряко живота им, обърнете внимание на тези конкретни проблеми. Бъдете отворени към въпроси и предлагайте отговори, които са фактически и по същество.

3. Бъдете ясни относно очакванията
Важно нещо, което трябва да направите с партньора си, особено ако ще живеете заедно, е да постигнете ясни и съзнателни споразумения.
Говорете за пари и как ще разделите разходите. Ако вие или вашият партньор имате деца, които живеят у дома, обърнете внимание на вашите очаквания и граници.
Може вие да сте моногамни, докато човекът до вас си пада по отворените връзки. Проверете се един с друг, за да сте сигурни, че и двамата все още сте съгласни.

Независимо дали се премествате заедно, живеете отделно, излизате на лежерни срещи или решите да се ожените, не забравяйте да общувате честно и открито.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
X