Проф. д-р Селчук Пекер пристига в София за безплатни консултации на пациенти с артерио-венозни малформации, двигателни нарушения и тремор при болни от Паркинсон, пациенти с доброкачествени и злокачествени мозъчни тумори, тригеминална невралгия и епилепсия.
За консултациите пациентите трябва да запазят предварителен час, както и да носят епикризи и актуални лабораторни изследвания.
• Консултациите ще се състоят на 19.04.2019г. в град София –
• За предварително записване и допълнителна информация се обадете на следния телефон – 0888 912 702.
• Консултациите ще започнат в 10:00 часа и ще продължат до 16:30 часа.
• Инициативата е част от поредица безплатни консултации на Болници „American Hospital“ и Университетка болница “КОЧ” Истанбул, чрез които на българските пациенти се предоставя достъп до най-добрите специалисти и до последните достижения в медицината.
• Допълнителна информация за лечение с Гама нож ICON:
Проф. д-р Селчук Пекер, завършва медицинското си образование в Медицинския факултет на университета „Хаджеттепе”, Турция, а през 1993 година специализира в Катедра по неврохирургия в същия университет. През 1999 г. е стипендиант в Университета в Питсбърг, Пенсилвания, САЩ (Гама нож радиохирургия) и в Университета за наука и здраве в Орегон, САЩ (Функционална неврохирургия)
През 2000 г. започва да работи в Катедрата по неврохирургия към Медицинския факултет в Университета Мармара, Истанбул, като през 2005 г. cтава доцент по неврохирургия в същия университет.
Пpез 2011 година става професор по неврохирургия в Университет Аджъбадем.
От 20 Декември 2016 г. работи в Университетска болница Коч.
Специализира предимно радиолечение с гама нож, радиохирургия, функционална неврохирургия (имплантиране на нервно-мозъчни стимулатори).
Работата му в стереотактичната радиохирургия разширява познанията в областта на проучванията свързани с мозъчно-съдови малформации, доброкачествени и злокачествени мозъчни тумори, тригеминална невралгия, епилепсия и двигателни нарушения.
Проф. Пекер има опит в радиохирургията с над 9000 пациента в продължение на 19 години. Публикувал е 109 статии в реномирани научни журнали. Представил е над 180 презентации на международни и национални симпозиуми.
Гама-нож процедурите се използват и при тумор на хипофизата, вестибуларни шваноми, хемангиобластоми, краниофарингеоми, хордоми, каверноми, метастази, увеална меланома, хемангиоперицитом, назофарингеален карцином и др.
Университетска болница „Коч” разполага с първия в Европа и Близкия Изток радиохирургичен апарат ICON за големи мозъчни тумори. Това е най-иновативното и съвременно лечение за пациентите. Лечението на мозъчни тумори с последно поколение гама-нож ICON не изисква хирургическа намеса. Уникалното е, че апаратът е подходящ и за пациенти с тумори над 3,5 см.
Чрез гама-ножа се насочват нискоенергийни радиоактивни лъчи към зоната на заболяването във вътрешността на черепа, без да увреждат здравата мозъчна тъкан. Използван за първи път през 1968 г., днес гама-ножът се използва в около 330 центъра в цял свят. Според статистически данни от 2017 г., повече от един милион пациенти с различни мозъчни заболявания са лекувани с гама-нож.
Гама-ножът ICON, с който разполага Университетска болница „Коч“ е най-новият и най-модерен модел досега.
Апарат за томография е интегриран в апарата на гама-ножа и в случай на необходимост може да се прилага лечение без метални рамки. За стабилизирането на главата на пациента се използва маска вместо метална рамка. Освен това с него могат да бъдат лекувани и някои тумори, които се намират в критични или в големи области на мозъка, като рискът от странични ефекти от радиацията е минимален.
Процедурата елиминира необходимостта от анестезия и реанимация и отнема само няколко часа. Предимство на лечението с гама-нож е също липсата на необходимост от подстригване на косата и бързо връщане на пациента към работен режим. Още на следващия ден от лечението хората могат да се върнат към нормалното си ежедневие.