Ако смятате, че единствената разлика между фалшивите зарядни за телефони на Apple и оригинала е липсата на лого, то ново проучване ще ви опровергае, пише kaldata.com.
Проведено от Chartered Trading Standards Institute (CTSI) – еквивалентът на Комисията за защита на потребителите във Великобритания – то показва, че 99 процента от тестваните пиратски зарядни са изключително опасни за безопасността на устройствата и техните собственици.
От точно 400 проверени зарядни, едва три са преминали базовия тест за безопасност. Най-често срещаният проблем е липсата на достатъчна изолация, която да предпазва потребителите от електрически шок. Този проблем може да доведе и до прехвърчане на искри и опасност от пожар.
В резултат, регулаторът категорично препоръчва „легитимни стоки и услуги“, а не евтини заместители. Това обаче също може да бъде доста трудно, както показва друго скорошно проучване. Според него, около 90 процента от уж отбелязаните като оригиналните аксесоари за Apple, които се продават онлайн, всъщност са фалшиви. Оказва се, че дори наличието на логото на компанията не е гаранция за достоверност, затова винаги бъдете внимателни, когато пазарувате.
Коментари (0)
Вашият коментар