Ако обичате да пътувате, по всяка вероятност участвате в някой форум, в който споделяте опит с други пътешественици. Ако сте родили за пръв път и не знаете нищо за отглеждането на бебета, сигурно търсите съветите на други млади майки в социалната мрежа.
Но ако сте мултимилионер, кой тогава да ви каже
къде се пазаруват най-хубавите диаманти?
Или къде точно в Китай е най-добре да се инвестира в момента? Или пък какви джобни пари да давате на децата си, за да не ги разглезите?
Ясно е, че най-добре по всички тези въпроси ще ви насочат хората, които са ви равни и са в същото положение като вас.
Много богатите също се нуждаят от съвети и също си имат планина от проблеми, но те просто са от съвсем друго естество. Сигурно 99% от четящите тези редове вече са възкликнали: “Да им имам проблемите!”.
Добре е обаче, преди да изстреляме коментари във всички тоналности на сарказма, да си припомним, че
“богатството съвсем не значи успех”
Това всъщност е и негласното мото на членуващите в TIGER21, социалната мрежа на мултимилионерите.
Родената през 1999 г. мрежа е нещо като фейсбук на богаташите от САЩ и Канада, в която те не се обиждат, а си помагат.
Изключено е да прочетете хейтърски коментари
Чрез нея те просто се подпомагат взаимно със съвети, необходими за постигането на двете основни цели на членовете ѝ. Първата е как да запазят богатството си, в случай че са го постигнали сами. Втората е как да се справят с богатството си, в случай че са го наследили.
За първи път, откакто съществува от 17 години, американската мрежа на милионерите стъпва и в Европа. От октомври тя отвори границите си и за английските богаташи, но се очаква в бъдеще да направи това и с други. В момента мрежата има над 400 членове в 25 града на САЩ и Канада – те
контролират имущество за над $ 40 млрд.
Какви са условията да влезеш във фейсбука на богатите? Те са две – да имаш минимум 10 млн. долара под формата на движима или недвижима собственост и да плащаш 30 хиляди долара годишна такса – толкова струва паролата за социалната мрежа.
Не се заблуждавайте - името ѝ не идва от “тигър” на английски. TIGER21 е съкращение от The Investment Group for Enhanced Results in the 21st Century.
Раждането ѝ през 1999 г. в Ню Йорк се дължи на Майкъл Соненфелд - 61-годишен американски предприемач, който през 90-те години печели 100 млн. долара чрез препродажбата на търговски център в Ню Джърси.
Оттогава започва да се занимава и с филантропска дейност. Никога не забравя, че онзи,
който намери приятел, намира богатство
Ако пък приятелят е богат и е в състояние да ти даде необходимите съвети – още по-добре.
През 2004 г. Соненфелд е един от водещите президентската кампания на сенатора от щата Ню Джърси Джо Либърман.
Първоначалната идея на мрежата TIGER21 е да се дискутират конфиденциално всякакви идеи и концепции с цел членовете ѝ да заздравят собствените си богатства. Постепенно към обсъжданите аргументи се прибавят и филантропия, семейни и социални теми.
Членовете на мрежата идват от всевъзможни сфери – те са най-вече предприемачи, главни изпълнителни директори, топмениджъри.
Средната възраст на членовете е 57 години
Повечето от тях общуват помежду си за всичко възможно във фейсбук, туитър и други социални мрежи.
В TIGER21 обаче комуникацията е само строго конфиденциална и е насочена към подпомагане на членовете с финансови, здравни, правни съвети. Всичко това става напълно безплатно – като оставим настрана годишната такса от 30 000 долара.
Както признава и пред списание “Форбс” един от членовете на мрежата – това е нещо като братство на изключително успешни в кариерата си хора, които работят заедно за личния и професионалния напредък на всеки един от тях.
Много от членовете не са хора от висшата класа, а са self-made богаташи. В TIGER21 не се говори как да забогатееш, тъй като членовете му са вече богати хора, а как да се справиш с деликатни проблеми, свързани с отражението на парите и имуществото върху семейството ти например.
Един от основните въпроси, на които всеки участник в мрежата е длъжен да отговори, е колко пари дава на другите членове от семейството си. Много е важно
милионерът да не служи като банкомат за децата
и близките си.
За сметка на това изключително се окуражава инвестирането в предприемачество. Според принципите на мрежата най-висшата и ефикасна филантропия е да инвестираш в предприемач.
Членовете на мрежата си организират и годишни срещи. Разбира се, парите са основната тема на дискусии – за тях се говори така, както се говори за времето, мачовете и политиката във фейсбук.
Целта в крайна сметка е всеки член да се научи с помощта на другите да бъде още по-успешен в собствения си бизнес. Или с други думи, TIGER21 е и нещо като университет за богатите, които искат да останат богати.
Един път годишно всеки от милионерите е задължен да представи и
да защити пред останалите
личния си инвестиционен план
Той се анализира от другите членове във всички аспекти – много често критиките са повече от поощренията. Целта е да се подобрят колективните способности и интелигентност в сферата на съхраняването на богатството, да се посочат проблемите и да се намери заедно тяхното разрешение.
Пак с тази цел милионерите се събират редовно, за да слушат съветите на специално подбрани лектори.
Коментари (0)
Вашият коментар